Procesor Intel Core Ultra 5 245K, 4.20GHz, Socket 1851, Box
| Intel | Intel Core Ultra |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | 1851 |
| Serie | Core Ultra 5 din a doua serie |
| Nucleu | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 14 |
| Numar thread-uri | 14 |
| Frecventa turbo pana la | 5,2 GHz |
| Intel Smart Cache | 24 MB |
| Cache level 2 | 26 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere totala disipata | 159 W |
| Altele | Intel AI Boost |
| Model Grafica | Intel Graphics |
| Frecventa grafica | 1.90 GHz |
| Tip | DDR5 |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 5.0 |
| Max PCI Express Lanes | 24 |