Procesor Intel Core Ultra 7 265K, 3.90GHz, Socket 1851, Box
| Intel | Intel Core Ultra |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | 1851 |
| Serie | Core Ultra 7 din a doua serie |
| Nucleu | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 20 |
| Numar thread-uri | 20 |
| Frecventa turbo pana la | 5,5 GHz |
| Intel Smart Cache | 30 MB |
| Cache level 2 | 36 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere totala disipata | 250 W |
| Model Grafica | Intel Graphics |
| Frecventa grafica | 2.00 GHz |
| Tip | DDR5 |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 5.0 |
| Max PCI Express Lanes | 24 |