| Tip | Home |
| Frecventa | 2.4 GHz |
| Standarde | 802.11 b/g/n |
| Viteza transfer wireless | 150 Mbps |
| Alimentare | DC 5V / 1A |
| Securitate | WPA/WPA2 PSK |
| Firewall | NAT |
| Dimensiuni | 70.6 x 70.6 x 16.6 mm |
| Greutate | 140 g |
| Portabil | Da |
| Altele | GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz_x000D_||FDD-LTE: Band 3, 7, 20 |
| Caracteristici | WPS |
| Tip antena | Interna |
| Antena | DL SIMO |