| Tip | Desktop |
| Senzor | CMOS |
| Rezolutie optica | 600 x 600 dpi |
| Rezolutie interpolata | 600 x 600 dpi |
| Sursa lumina | LED |
| Viteza scanare alb-negru | 45 ppm||90 ipm |
| Viteza scanare color | 30 ppm||60 ipm |
| Marime ISO maxima | A4 |
| Adancime culoare alb-negru | 8 bit |
| Grosime hartie | 0,06 - 0,25 mm |
| Greutate hartie | 27 - 209 g/m2 |
| ADF | 60 |
| Adancime culoare color | 24 bit |
| Nivele gri | 256 |
| Interfata | USB 2.0 |
| Software inclus | ISIS/TWAIN||CapturePerfect||CaptureOnTouch||eCopy PDF Pro Office||Kofax VRS||Plug-in: EMC Captiva Cloud Runtime |
| Alimentare | 100 - 240 V c.a. (50-60 Hz) |
| Volum scanare | 4000 scanari/zi |
| Putere consumata | 19 W |
| Dimensiuni | 291 x 603 x 363 mm |
| Greutate | 2.8 Kg |