Scanner IRIS IRIScan Pro 5
| Tip | Desktop |
| Senzor | CIS |
| Rezolutie optica | 600 x 600 dpi |
| Viteza scanare color | 17 ppm / 34 ipm |
| Suprafata scanata | 216 x 356 mm |
| Grosime hartie | 27~413 g/m2 |
| Adancime culoare color | 24-bit |
| Display | LCD 1 inch |
| Duplex | Da |
| Format iesire | BMP, PNG, GIF, JPEG, Single-Page PDF, Multi-Page PDF, Multi-TIFF, TIFF, RTF, TXT, OCR, XPS, DOC, XLS, DOCS, XLSX, PPTX, HTML |
| Alimentare | 24 V; 1,5 A |
| Putere consumata | 24 W (typical)||7.5 W (standby)||2.5 W (Sleep) |
| Dimensiuni | 299 x 74 x 104 mm |
| Greutate | 1.40 kg |