| Serie | E250 |
| Material | Textil |
| Reglabil | Da |
| Greutate admisa | max. 120 Kg |
| Inaltime scaun reglabil | 43 - 53 cm |
| Inaltime scaun | 124 - 133 cm |
| Latime scaun | 55 cm |
| Adancime scaun | 47 cm |
| Inaltime spatar | 84 cm |
| Tip spatar | Reglabil |
| Culoare | Negru / Albastru |
| Pernita cap | Detasabila |
| Pernita lombara | Detasabila |