| Serie | X1000 |
| Material | Textil |
| Reglabil | Da |
| Greutate admisa | max. 135 Kg |
| Inaltime scaun reglabil | 41 - 50.6 cm |
| Inaltime scaun | 119 - 128.6 cm |
| Latime scaun | 54.5 cm |
| Adancime scaun | 49.5 cm |
| Inaltime spatar | 86 cm |
| Tip spatar | Reglabil |
| Culoare | Negru / Alb |
| Pernita cap | Detasabila |
| Pernita lombara | Detasabila |