| Serie | HERO |
| Tip scaun | Gaming |
| Material | Synthetic PU |
| Greutate Box | 30 Kg |
| Greutate admisa | max. 150 Kg |
| Latime scaun | 52 cm |
| Adancime scaun | 55 cm |
| Inaltime spatar | 89 cm |
| Tip spatar | Reglabil |
| Culoare | Negru/Alb |
| Caracteristici | Cadru metalic||Usor de montat ||Functie de blocare ||Piele sintetica de calitate||Sistem de ridicare cilindric cu gaz ||Spatar reglabil pana la 90 - 135 grade ||Baza tip stea din aluminiu rezistent |
| Pernita cap | Detasabila |
| Pernita lombara | Detasabila |