| Serie | Mac mini |
| Familie | M4 |
| Numar nuclee | 4P + 6E |
| Grafica integrata | Da |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Memorie inclusa | Da |
| Suport memorie maxima | 32 GB |
| Capacitate | 16 GB |
| Bandwidth | 120 GB/s |
| Seria | M4 |
| Stocare inclusa | Da |
| Tip Stocare | SSD |
| SSD | Da |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Chipset | Apple |
| Tehnologii | High Definition Audio |
| Dimensiune | 12.7 x 12.7 x 5 cm |
| Greutate | 0.7 kg |
| Putere sursa | 155 W |
| Material | Metal |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| USB 3.0 (Type C) | 4 |
| Jack casti | 1 |
| Thunderbolt 4 | 3 (via USB Type-C) |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | 802.11 ax |
| Bluetooth | 5.3 |
| Sistem de operare | macOS |
| Accesorii | Cablu de alimentare |