Mini PC ASUS NUC 14 Pro NUC14RVKU5, Core Ultra 5 125H 4.5GHz Meteor Lake, no RAM, no Storage, Arc Graphics, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, no OS
| Serie | NUC |
| Generatie | 14 Pro |
| Familie | Core Ultra 5 Series 1 |
| Nucleu | Meteor Lake |
| Numar nuclee | 4P + 8E + 2LP |
| Numar thread-uri | 18 |
| Grafica integrata | Arc Graphics |
| Frecventa turbo | 4500 MHz |
| Tehnologie de fabricatie | Intel 7 nm |
| Max TDP | 28 W |
| Socket | 2049 |
| Intel Smart Cache | 18 MB |
| Memorie inclusa | Nu |
| Sloturi memorie | 2 |
| Tip sloturi memorie | SODIMM |
| Suport memorie maxima | 96 GB |
| Frecvente suportate | 5600 MHz |
| Capacitate | 0 GB |
| Stocare inclusa | Nu |
| Slot M.2 | 2 |
| Tip Stocare | Fara stocare |
| Chipset | Intel |
| Canale audio | 7.1 |
| Tehnologii | High Definition Audio |
| Dimensiune | 11.7 x 11.2 x 5.4 cm |
| Greutate | 0.7 kg |
| Putere sursa | 120 W |
| Material | Plastic |
| HDMI | 2 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 3.0 (Type C) | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 | 3 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB Type-C) |
| LAN | 10/100/1000/2500 Mbps |
| Wireless | 802.11 ax |
| Bluetooth | 5.3 |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Accesorii | Cablu de alimentare |