| Serie | NUC |
| Familie | Celeron |
| Nucleu | Apollo Lake |
| Numar nuclee | 4 |
| Numar thread-uri | 4 |
| Grafica integrata | HD 500 |
| Frecventa turbo | 2300 MHz |
| Tehnologie de fabricatie | 14 nm |
| Max TDP | 10 W |
| Intel Smart Cache | 2 MB |
| Memorie inclusa | Da |
| Sloturi memorie | x2 |
| Tip sloturi memorie | SODIMM |
| Suport memorie maxima | 8 GB |
| Frecvente suportate | 1600, 1866 MHz |
| Capacitate | 2 GB |
| Seria | GMA |
| Stocare inclusa | Da |
| Capacitate NAND Flash | 32 GB |
| Bay 2.5 inch | Da |
| Chipset | Intel |
| Dimensiune | 10.1 x 10.1 x 2.7 cm |
| Putere sursa | 65 W |
| VGA | 1 |
| HDMI | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| USB 3.0 | 4 |
| Jack casti | 1 |
| Card slot | SDXC |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | 802.11 ac |
| Bluetooth | 4.2 |
| Sistem de operare | Windows 10 Home |
| Versiune | 64 bit |