| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 168.6 x 76.6 x 8.4 mm |
| Accesare simultana SIM | Dual Standby |
| Ecran | IPS |
| Marime display | 6.7 inch |
| Memorie interna flash | 256 GB |
| Slot card | microSDXC |
| LED Flash | Quad-LED |
| Retea | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100 LTE |
| GPRS | Da |
| 3G | HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | 5.2 cu A2DP, BLE |
| Tip acumulator | Li-Po |
| Capacitate acumulator | 5000 mAh |
| Sistem operare | Android OS |
| Numere in agenda | Numere in agenda Da Registru apeluri Da Sunete Apel MP3, WAV Vibratii Da Mesaje SMS (threaded view), MMS, e-Mail, Push e-Mail, IM MP3-Player Da Ceas Da Alarma Da |