| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Seria | SU630 |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | 2.5 inch |
| Interfata | SATA-III |
| Capacitate | 960 GB |
| Suport NVMe | Nu |
| Quad-Level Cell | Da |
| Random 4KB scriere | 65K IOPS max. |
| Random 4KB citire | 40K IOPS max. |
| Scriere max. | 450 MB/s |
| Citire max. | 520 MB/s |
| Inaltime | 7 mm |
| Greutate | 47.5 g |
| Rezistenta la soc | 1500G |
| MTBF | 1.500.000 ore |
| Temperatura operare | 0 - 70 grade C |
| Dimensiuni | 100.45 x 69.85 x 7 mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 200 TB |