| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Seria | SU800 |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | 2.5 inch |
| Interfata | SATA-III |
| Capacitate | 512 GB |
| Controller | SMI |
| Suport NVMe | Nu |
| Scriere max. | 520 MB/s |
| Citire max. | 560 MB/s |
| Inaltime | 7 mm |
| Greutate | 47.5 g |
| MTBF | 2.000.000 ore |
| Temperatura operare | 0 - 70 grade C |
| Dimensiuni | 100.45 x 69.85 x 7 mm |
| Suport NCQ | Da |
| Suport TRIM | Da |
| Suport S.M.A.R.T | Da |