| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Seria | SX8200 PRO |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | M.2 |
| Triple-level Cell | Da |
| Interfata | PCI Express 3.0 x4 |
| Capacitate | 512 GB |
| Controller | SMI |
| Suport NVMe | Da |
| Random 4KB scriere | 380K IOPS max. |
| Random 4KB citire | 390K IOPS max. |
| Scriere max. | 2350 MB/s |
| Citire max. | 3350 MB/s |
| Lungime M.2 slot | 80 mm |
| Greutate | 8 g |
| Rezistenta la soc | 1500G |
| MTBF | 2.000.000 ore |
| Temperatura operare | 0 - 70 grade C |
| Dimensiuni | 22 x 80 x 3.5 mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 320 TB |