| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Seria | XPG Gammix S70 Blade |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | M.2 |
| Triple-level Cell | Da |
| Interfata | PCI Express 4.0 x4 |
| Capacitate | 2 TB |
| Suport NVMe | Da |
| Random 4KB scriere | 750K IOPS max. |
| Random 4KB citire | 750K IOPS max. |
| Scriere max. | 6800 MB/s |
| Citire max. | 7400 MB/s |
| Inaltime | 22 mm |
| Lungime M.2 slot | 80 mm |
| Greutate | 8 g |
| Rezistenta la soc | 1500G |
| MTBF | 2.000.000 ore |
| Dimensiuni | 80 x 22 x 3.7 mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 1480 TB |