| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Seria | XS2000 |
| Tip SSD | Extern |
| Form factor | USB |
| Interfata | USB 3.2 tip C |
| Capacitate | 500 GB |
| Suport NVMe | Nu |
| Scriere max. | 2000 MB/s |
| Citire max. | 2000 MB/s |
| Greutate | 28.9 g |
| Temperatura operare | 0 - 40 grade C |
| Dimensiuni | 69.54 x 32.58 x 13.5 mm |