| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Seria | Vx500 |
| Tip SSD | Extern |
| Form factor | USB |
| Interfata | USB 3.1 tip C |
| Capacitate | 120 GB |
| Suport NVMe | Nu |
| Scriere max. | 290 MB/s |
| Citire max. | 500 MB/s |
| Greutate | 29 g |
| Dimensiuni | 92 x 29 x 9 mm |
| Pachetul include | Cablu USB de tip C_x000D_||Cablu USB de tip A |