| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Seria | A400 |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | 2.5 inch |
| Triple-level Cell | Da |
| Interfata | SATA-III |
| Capacitate | 960 GB |
| Controller | Phison S11 |
| Scriere max. | 450 MB/s |
| Citire max. | 500 MB/s |
| Inaltime | 7 mm |
| Greutate | 41 g |
| MTBF | 1.000.000 ore |
| Temperatura operare | 0 - 70 grade C |
| Dimensiuni | 100 x 69.9 x 7 mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 300 TB |