| Tip Serie | Consumer |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Seria | KC3000 |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | M.2 |
| Interfata | PCI Express 4.0 x4 |
| Capacitate | 1 TB |
| Controller | Phison E18 |
| Suport NVMe | Da |
| Random 4KB scriere | 1000K IOPS max. |
| Random 4KB citire | 900K IOPS max. |
| Scriere max. | 6000 MB/s |
| Citire max. | 7000 MB/s |
| Lungime M.2 slot | 80 mm |
| Consum (idle) max. | 5mW |
| Consum (activ) max. | 6.3W |
| MTBF | 1,800,000 Hours |
| Temperatura operare | 0°C~70°C |
| Dimensiuni | 80mm x 22mm x 2.21mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 800 TB |