| Tip Serie | Consumer |
| Seria | NS100 |
| Tip SSD | Intern |
| Form factor | 2.5 inch |
| Interfata | SATA-III |
| Capacitate | 1 TB |
| Scriere max. | 500 MB/s |
| Citire max. | 550 MB/s |
| Inaltime | 7 mm |
| Greutate | 34 g |
| Rezistenta la soc | 1500G |
| Temperatura operare | 0 - 70 grade C |
| Dimensiuni | 100 x 70 x 7 mm |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 512 TB |