| Tip Serie | SPATIUM S270 |
| Seria | SPATIUM S270 |
| Tip SSD | SATA |
| Form factor | 2.5 inch |
| Interfata | SATA III 6Gbps |
| Capacitate | 480 GB |
| Arhitectura | 3D NAND |
| Controller | PHISON S11 |
| Random 4KB scriere | 80,000 |
| Random 4KB citire | 55,000 |
| Scriere max. | 450 MB/s |
| Citire max. | 500 MB/s |
| Inaltime | 7.00mm |
| Consum (idle) max. | 335 |
| Consum (activ) max. | 2 |
| MTBF | Up to 2,000,000 Hours |
| Temperatura operare | 0°C – 70°C |
| Dimensiuni | 100.20mm (L) x 69.85mm (W) x 7.00mm (H) |
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) | 250 |
| Suport ECC | LDPC (Low Density Parity Check) ECC Algorithm |
| Suport TRIM | TRIM (Performance Optimization, OS support required) |
| Suport S.M.A.R.T | SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) |
| Tehnologii | Over-Provision |