| Porturi | 48x RJ454x SFP |
| Numar porturi | 48x RJ-454x SFP |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Management | L3 |
| Putere consumata | 48.27 W |
| Alimentare | 100 - 240V |
| Dimensiuni | 445 x 288 x 44 mm |
| Greutate | 3.95 kg |
| Montare in rack | 1U |
| Functii LED | System, Link/Act, PoE, Speed |
| Memorie Buffer | 3 MB |
| Adrese MAC | 8K |
| Memorie | 1 GB DDR4512 MB |
| Metoda forwarding | 77.38 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 104 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3 10BASE-T EthernetIEEE 802.3u 100BASE-TX Fast EthernetIEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit EthernetIEEE 802.3ad Link Aggregation Control ProtocolIEEE 802.3z Gigabit EthernetIEEE 802.3x Flow ControlIEEE 802.3 ad LACPIEEE 802.1D (STP)IEEE 802.1Q/p VLANIEEE 802.1w RSTPIEEE 802.1s Multiple STPIEEE 802.1X Port Access AuthenticationIEEE 802.3afIEEE 802.3at |
| Procesor | ARM dual-core at 1.4 GHz |