| Porturi | 8x RJ45 |
| Numar porturi | 8x RJ-45 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Management | Da |
| Putere consumata | 7.09 W |
| Alimentare | 100 - 240VAC, 50/60HZ |
| Dimensiuni | 160 x 128 x 30 mm |
| Greutate | 540 g |
| Functii LED | SystemPoElink/activity/speed |
| Memorie Buffer | 1.5 MB |
| Adrese MAC | 8K |
| Memorie | RAM: 1024 MBFlash: 512 MB |
| Metoda forwarding | 11.9 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 16 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3zIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.1xIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3atIEEE 802.3az |
| Procesor | ARM: 1.4 GHz |