| Porturi | 48x RJ454x SFP+ |
| Numar porturi | 48x RJ454x SFP+ |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Management | Da |
| Putere consumata | 51.01 W |
| Alimentare | 100 - 240VAC, 50/60HZ |
| Dimensiuni | 445 x 288 x 44 mm |
| Greutate | 3.95 kg |
| Montare in rack | Da |
| Functii LED | System, Link/Act, PoE, Speed |
| Memorie Buffer | 3 MB |
| Adrese MAC | 16K |
| Memorie | RAM: 1 GB DDR4Flash: 512 MB |
| Metoda forwarding | 130.94 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 176 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3 10BASE-T EthernetIEEE 802.3u 100BASE-TX Fast EthernetIEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit EthernetIEEE 802.3ad Link Aggregation Control ProtocolIEEE 802.3z Gigabit EthernetIEEE 802.3ae 10 Gbps Ethernet over fiber for LANIEEE 802.3an 10GBASE-T 10 Gbps Ethernet over copper twisted pair cableIEEE 802.3x Flow ControlIEEE 802.1D (STP, GARP, and GVRP)IEEE 802.1Q/p VLANIEEE 802.1w Rapid STPIEEE 802.1s Multiple STPIEEE 802.1X Port Access AuthenticationIEEE 802.3afIEEE 802.3atIEEE 802.1AB Link Layer Discovery ProtocolIEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet |
| Procesor | ARM dual-core at 1.4 GHz |