| Porturi | 2 SFP 1,25 Gbit/s |
| Numar porturi | 8 |
| Viteza de transfer | 1 Gbps |
| Management | Urmărit prin protocoale 802.1 |
| Putere consumata | 90–260 V (50–60 Hz) |
| Alimentare | Alternativă |
| Dimensiuni | 268 × 180 × 44 mm |
| Greutate | 1002 g |
| Montare in rack | Da |
| Functii LED | Power, System, Speed, Link, Act |
| Memorie Buffer | DDR3, 128 MB (1 Gbit) |
| Adrese MAC | 8192 |
| Securitate | 802.1x: autentificare utilizatori |
| Denumire | Cudy GS2008S2 L2 8xGE 2xSPF |