Switch D-Link Gigabit DGS-108
| Porturi | 8x RJ45 |
| Numar porturi | 8 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Putere consumata | DC input: 2.8 WAC input: 4.5 W |
| Dimensiuni | 162 x 102 x 28 mm |
| Greutate | 440 g |
| Montare in rack | 8x RJ-45 |
| Functii LED | Per port: Link/Activity/Speed _x000D_||Per device: Power |
| Adrese MAC | 8K |
| Memorie | 128KB RAM |