| Numar porturi | 8 |
| Viteza de transfer | 10/100 Mbps |
| Putere consumata | 1.5 Watts (Max) |
| Alimentare | DC 5V 0.6A |
| Dimensiuni | 137 x 76 x 25.5 mm |
| Greutate | 126g |
| Montare in rack | 8x RJ-45 |
| Functii LED | Per Port: Link/Act_x000D_||Per Unit: Power |
| Memorie Buffer | 56K |
| Adrese MAC | 1K |