| Porturi | 5 RJ45 |
| Numar porturi | 5 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Putere consumata | 72.0 W (maxim) |
| PoE | Da |
| Alimentare | PoE sau adaptor de alimentare inclus |
| Dimensiuni | 93 x 168 x 32 mm |
| Greutate | 400 g |
| Functii LED | Detectie scurtcircuit, suprasarcina si protectie la tensiune inalta |
| Adrese MAC | 2048 |
| PoE Budget | 65 W (maxim) |
| Metoda forwarding | Store and forward |
| Routing/Switch Fabric | 10 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Securitate | Punct de impamantare pentru protectie |
| Denumire | Intellinet 4-Port Gigabit+1GE (PD) High PoE 561808 |