| Numar porturi | 8 |
| Viteza de transfer | 100 Mbps |
| Putere consumata | 1.7 W |
| Alimentare | Input : 5VDC, 0.55A (Adaptor de alimentare extern) |
| Dimensiuni | 130.7 x 52 x 21 mm |
| Greutate | 0.11 kg |
| Adrese MAC | 1 K |
| Standarde | IEEE802.3 (10BASE-T), IEEE802.3u (100BASE-T), IEEE802.3az (Energy Efficient Ethernet), IEEE802.3x |
| Denumire | FEU-0812 |