| Numar porturi | 5 |
| Viteza de transfer | 10/100 Mbps |
| Putere consumata | 2.7W |
| Alimentare | 220V |
| Dimensiuni | 139.95 x 90.12 x 31.7 mm |
| Montare in rack | 5x RJ-45 |
| Functii LED | Power / Link / Act |
| Adrese MAC | 2K |
| Altele | Suporta Auto MDI/MDIX, NWAY Auto Negotiation_x000D_||MAC Address Learning: Self-learning, auto-aging, Plug-and-Play |