| Numar porturi | 8 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Management | Da |
| Putere consumata | 65.2 W |
| PoE | Da, 4 porturi PoE |
| Alimentare | DC 48V |
| Dimensiuni | 158 x 101 x 25 mm |
| Montare in rack | 8x RJ-45 |
| Functii LED | System/PWR, Link/Activity |
| Memorie Buffer | 1.5 MB |
| Adrese MAC | 4K |
| PoE Budget | 55 W |
| Metoda forwarding | 11.9 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 16 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p |