| Numar porturi | 24 |
| Viteza de transfer | 10/100 Mbps |
| Alimentare | 100 - 240 V AC |
| Dimensiuni | 440 x 180 x 44 mm |
| Montare in rack | Da |
| Functii LED | Da |
| Adrese MAC | 8K |
| Altele | Backbound Bandwidth: 4.8Gbps_x000D_||Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
| Metoda forwarding | Store and forward |
| Compatibilitate | 802.3_x000D_||802.3u_x000D_||802.3x |