| Numar porturi | 6 |
| Viteza de transfer | 10/100 Mbps |
| Management | Unmanaged |
| Putere consumata | 2.53 W (220 V/50 Hz fara PD conectat), 47.76 W (220 V/50 Hz cu 41 W PD conectat) |
| PoE | 4 porturi PoE 802.3af |
| Alimentare | Adaptor de alimentare extern (Iesire: 53.5VDC / 0.81A) |
| Dimensiuni | 158×101×25 mm |
| Functii LED | Extend Mode, PoE Auto Recovery |
| Adrese MAC | 2K |
| Metoda forwarding | Store and Forward |
| Standarde | CE, FCC, RoHS |