| Numar porturi | 5 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Putere consumata | 3.67 W |
| Alimentare | 7.5V DC||1A |
| Dimensiuni | 171 x 98 x 28 mm |
| Greutate | 430 g |
| Montare in rack | 5x RJ-45 |
| Functii LED | Da |
| Memorie Buffer | 1024 KB |
| Adrese MAC | 4000 |
| Altele | 10Gbps Forwarding Capacity||Auto-MDIX RJ-45 Ports |
| Metoda forwarding | Store and forward |