| Numar porturi | 16 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Putere consumata | 198 W |
| Alimentare | Input: 100 - 240 V AC, 50/60 Hz, internal power supply |
| Dimensiuni | 440 x 251 x 44.45 mm |
| Greutate | 3.6 kg |
| Montare in rack | 16x RJ-45 |
| Adrese MAC | 16K |
| Memorie | RAM: 8MB |
| Altele | PoE||2x SFP||PoE budget: 185 W |