| Porturi | 8x RJ452x SFP+ |
| Numar porturi | 10 |
| Viteza de transfer | 100/1000/2500 Mbps |
| Management | Da |
| Putere consumata | Max: 150 W |
| PoE | Da |
| Alimentare | 100 - 240 V AC, 50/60 Hz |
| Dimensiuni | 250 x 104 x 27 mm |
| Greutate | 780 g |
| Functii LED | Link, Speed, Activity |
| Memorie Buffer | 1.5 MB |
| Adrese MAC | 16 K |
| Memorie | Flash: 32 MBRAM: 256 MB |
| Altele | Fanless, 8x PoE+ delivering up to 60 W per port |
| PoE Budget | 130 W |
| Metoda forwarding | Store-and-forward |
| Routing/Switch Fabric | 80 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1v, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3bt, IEEE 802.1p |
| Compatibilitate | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1v, IEEE 802.3, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bt |
| Functii | VLAN routing, L3 forwarding, Web-based management |