| Diagonala | 13 inch |
| Rezolutie | 2064 x 2752 pixeli |
| Format | Tandem OLED |
| Tip touchscreen | Capacitive |
| Marime display | 33.02 cm |
| Procesor | Apple |
| Familie | M4 |
| Numar nuclee | 10 |
| Capacitate RAM | 16 GB |
| Producator chipset | ARM |
| Wireless | 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, hotspot |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, BLE, EDR |
| Microfon incorporat | Da |
| Sunet | Stereo |
| Sistem de operare | iPadOS 17.4 |
| Putere | 38.99 Whr |
| Dimensiuni | 281.6 x 215.5 x 5.1 mm |
| Greutate | 579 g |
| Culoare | Silver |