| Tip | Line-interactive |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Schuko | 6 |
| Conectori iesire | 3x Schuko (Battery Backup)_x000D_||3x Schuko (Surge Protection) |
| Alimentare | 160 - 286V |
| Putere | 1500 VA |
| Incarcare | 865 W |
| Baterie | RBC124 |
| Numar baterii | 1 |
| Timp de incarcare | 8 ore |
| Baterie inlocuitoare | APCRBC124_x000D_||APCRBC124J |
| Timp mediu de functionare | 70.9 min 86.5W3.7 min 865W |
| Interfata | RS-232, USB |
| Display | Da |
| Dimensiuni | 301 x 112 x 382 mm |
| Greutate | 13 Kg |
| RJ-11 | Da |
| RJ-45 | Da |