| Tip | Online |
| IEC C13 | 8 |
| IEC C19 | 2 |
| Altii | 2x IEC Jumpers |
| Alimentare | 230 V |
| Putere | 2200 VA |
| Incarcare | 1,98 kW |
| Baterie | Baterie cu placi de plumb si acid, etansata, care nu necesita intretinere, cu electrolit suspendat: etans |
| Numar baterii | 1 |
| Timp de incarcare | 3 ore |
| Baterie inlocuitoare | APCRBC141 |
| Timp mediu de functionare | 50% incarcare 11.6 minute |
| Interfata | RJ-45_x000D_||Serial RJ-45_x000D_||Smart-Slot_x000D_||USB |
| Montare in rack | 2U |
| Display | Da |
| Dimensiuni | 584 x 432 x 85 mm |
| Greutate | 25 Kg |