| Tip | Line-interactive |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Schuko | 8 |
| Conectori iesire | Schuko |
| Alimentare | AC 220 - 240V |
| Putere | 1000 VA |
| Incarcare | 600 W |
| Baterie | Sealed Lead Acid |
| Numar baterii | 1 |
| Timp de incarcare | 8 ore (90%) |
| Baterie inlocuitoare | RBP0006 |
| Timp mediu de functionare | 42 min |
| Interfata | USB |
| Management software | PowerPanel Personal Edition |
| Timp de transfer | 4 ms |
| Display | Da |
| Dimensiuni | 288 x 166 x 118 mm |
| Greutate | 6.5 Kg |
| RJ-11 | Nu |
| RJ-45 | Nu |
| Scurt-Circuit | Da |
| Supratensiune | Da |