| Tip | UPS Online (Double Conversion) |
| Mod baterie | Mod Baterie |
| Baterie slaba | Baterie Slaba |
| Eroare | Eroare UPS |
| Inlocuire baterie | Inlocuire Baterie |
| IEC C13 | 8 |
| IEC C19 | 2 |
| Alimentare | Single Phase |
| Putere | 3000 VA |
| Incarcare | 2700 W |
| Baterie | Sealed Lead-acid |
| Numar baterii | 1 |
| Timp de incarcare | 4 ore |
| Baterie inlocuitoare | RBP0158 |
| Timp mediu de functionare | 13.1 min |
| Interfata | USB |
| Montare in rack | Da |
| Management software | PowerPanel Business |
| Timp de transfer | 0 ms |
| Display | Da |
| Caracteristici display | Mod Setting, Alarm Setting, Input & Output, Battery Setting |
| Tehnologie | ECO Mode Efficiency > 95% |
| Dimensiuni | 438 x 88 x 610 mm |
| Greutate | 26.7 kg |
| Frecventa Primara Max | 60 ± 10 |
| Frecventa Primara Min | 50 ± 10 |
| Frecventa Nominala | 50 ± 10 / 60 ± 10 |
| Forma de Unda de Iesire | Pure Sine Wave |
| Tensiune Nominala de Iesire | 208 ± 1% / 220 ± 1% / 230 ± 1% / 240 ± 1% |
| Comunicare | SNMP/HTTP Remote Management Capability (Optional) |
| RJ-11 | Da |