| Tip | Line-interactive |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Eroare | Da |
| IEC C13 | 8 |
| Alimentare | 230 VAC |
| Putere | 3000 VA |
| Incarcare | 1,8 kW |
| Baterie | Sigilata si protejata impotriva scurgerilor |
| Numar baterii | 4 |
| Capacitate baterie | 12V 7.5Ah |
| Timp de incarcare | 6 ore (90%) |
| Timp mediu de functionare | 7.5 minute - 50% incarcare |
| Interfata | RS232_x000D_||USB_x000D_||Intelligent Port (nu e inclus in pachet) |
| Management software | Da |
| Timp de transfer | 4 ms |
| Display | Da |
| Caracteristici display | Load level, Battery level, AC mode, Battery mode and Fault indicators |
| Dimensiuni | 438 x 400 x 88 mm |
| Greutate | 23.6 Kg |
| Scurt-Circuit | Da |
| Supratensiune | Da |