| Tip | Online |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Eroare | Da |
| IEC C13 | 8 |
| Putere | 1000 VA |
| Incarcare | 1 kW |
| Numar baterii | 3 |
| Capacitate baterie | 12V/7.2AH |
| Timp de incarcare | 4 ore (90%) |
| Interfata | USBRS232 |
| Management software | Da |
| Display | Da |
| Caracteristici display | Mod AC, mod baterie, nivel incarcare, nivel baterie, tensiunea de intrare, tensiunea de iesire, suprasarcina, eroare, baterie descarcata |
| Tehnologie | Dubla conversiePlaja larga de tensiuni acceptateEficienta impresionanta de pana la 96% |
| Dimensiuni | 410 x 438 x 88 mm |
| Greutate | 14.1 Kg |
| Supratensiune | Da |