| Tip | Line-interactive |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Eroare | Da |
| Schuko | 4 |
| Putere | 2000 VA |
| Incarcare | 1,2 kW |
| Numar baterii | 2 |
| Capacitate baterie | 12V/9AH |
| Timp de incarcare | 6 ore (90%) |
| Timp mediu de functionare | Full load: 1 min Half load: 4.5 min |
| Interfata | USB |
| Management software | ViewPower |
| Timp de transfer | 2-6 ms |
| Display | Da |
| Caracteristici display | Afisaj LCD cu ecran tactil |
| Dimensiuni | 320 x 182 x 130 mm |
| Greutate | 10.6 Kg |
| RJ-11 | Da |
| RJ-45 | Da |
| Supratensiune | Da |