| Tip | Online Single Phase (VFI) |
| Alimentare | 3000VA / 2700W |
| Putere | 3000VA / 2700W |
| Baterie | 6x 12.0V/9.0Ah |
| Numar baterii | 6 |
| Capacitate baterie | 9.0Ah |
| Timp de incarcare | 4h to 90% |
| Baterie inlocuitoare | GPS40AFP-G3011G2 |
| Timp mediu de functionare | 3.5 min |
| Interfata | USB Type B – for Monitoring Software, RS-232, Management Card Slot |
| Management software | PowerMaster |
| Timp de transfer | 10ms |
| Display | Da |
| Caracteristici display | Auto-Dimming LCD |
| Tehnologie | Double Conversion |
| Dimensiuni | 416 x 196 x 342 mm |
| Greutate | 25.4 kg |
| Forma de Unda de Iesire | Pure Sine Wave |
| Tensiune Nominala de Iesire | 208/220/230/240 VAC |
| Comunicare | USB Type B – for Monitoring Software, RS-232, Management Card Slot |