| Tip | Online |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Eroare | Da |
| IEC C13 | 4 |
| Putere | 2000 VA |
| Incarcare | 1,6 kW |
| Numar baterii | 4 |
| Capacitate baterie | 12V/9AH |
| Timp de incarcare | 9 ore (90%) |
| Timp mediu de functionare | Full load: 4 min||Half load: 12 min |
| Interfata | USB||RS232 |
| Montare in rack | 2U |
| Management software | ViewPower |
| Timp de transfer | 4 ms |
| Display | Da |
| Dimensiuni | 438 x 410 x 88 mm |
| Greutate | 19 Kg |
| Supratensiune | Da |