| Tip | Line-interactive |
| Mod baterie | Da |
| Baterie slaba | Da |
| Eroare | Da |
| IEC C13 | 8 |
| Putere | 3000 VA |
| Incarcare | 2,7 kW |
| Numar baterii | 6 |
| Capacitate baterie | 12V/9AH |
| Timp de incarcare | 4 ore (90%) |
| Timp mediu de functionare | Full load: 3 min||Half load: 7 min |
| Interfata | USB||RS232 |
| Montare in rack | 2U |
| Management software | WinPower |
| Timp de transfer | 2-6 ms |
| Display | Da |
| Dimensiuni | 608 x 438 x 86.5 mm |
| Greutate | 30.42 Kg |
| RJ-11 | Da |
| RJ-45 | Da |
| Supratensiune | Da |