| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 3800 ANSI |
| Rezolutie nativa | 3840 x 2160 pixeli |
| Rezolutie maxima | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 10.000:1 |
| Lentile F | 1.94 - 2.12 |
| Distanta focala f | 11.9 - 15.5 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 5000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 310 W |
| Marime | Normal |
| Greutate | 2.88 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 30 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 29 dB |
| Boxe integrate | 1x 10 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 127 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 135 kHz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 1 |