| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 5500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1920 x 1200 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 2.000.000:1 |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | Laser |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 20000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 30000 ore |
| Putere consumata maxim | 321 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x D x H) 374 x 302 x 117 mm |
| Greutate | 6 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 31 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 28 dB |
| Boxe integrate | 2x 10 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 53 cm |
| Marime imagine maxim | 767 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 100 kHz |
| Rata refresh verticala | 24 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| Monitor Out | 1 |
| Composite Video | 1 |
| RS-232 | 1 |
| S-Video | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 2 |
| USB type A | 1 |
| LAN RJ-45 | 1 |
| VGA | 2 |